Menu

prezydent i radny

Nowy chodnik i schody przy przedszkolu miejskim

Do użytku starachowiczan przekazana została kolejna mikroinwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest to nowy chodnik i schody w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 6. Wnioskodawcą projektu był miejski radny Mariusz Konarski.

- Zakończyliśmy realizację kolejnego projektu zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice, dotyczył on remontu chodnika i schodów zlokalizowanych wzdłuż drogi dojazdowej do Przedszkola Miejskiego nr 7 – informuje Prezydent Miasta Marek Materek.- Jest to jedna z kilku inwestycji zaplanowanych na tym terenie, kolejną jest wykonanie miejsc postojowych w sąsiedztwie przedszkola i okolicznych budynków wielorodzinnych. W obecnej chwili wykonujemy dokumentację techniczną, aby uzyskać niezbędne pozwolenia i przystąpić do budowy.

Zrealizowana inwestycja obejmowała m.in. wykonanie prac rozbiórkowych starego i zniszczonego chodnika oraz schodów, ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej na powierzchni 267,75 m.kw. oraz wykonanie schodów betonowych ze zjazdami i z balustradą, regulację studni kanalizacyjnej. Wykonawcą prac był Zakład Remontowo – Budowlany JURBUD ze Starachowic, a ich koszt to blisko 50 000 zł.

 

schody

 

- Nowy chodnik i schody to jedna z wielu inwestycji, jakie na przestrzeni ostatnich lat zostały zrobione na tym osiedlu – mówi radny Rady Miejskiej Mariusz Konarski autor projektu. - Przed dwoma laty do użytku mieszkańców oddano 10 nowych latarni ulicznych, które oświetlają budynki, oraz parking, a w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy w głosowaniu wybrali budowę kolejnych miejsc postojowych. Serdecznie dziękuję mieszkańcom całego okręgu nr 15 za zaangażowanie, za poświęcony czas, co roku nasze wspólne działania dają efekt w postaci mniejszych lub większych projektów inwestycyjnych realizowanych na tym osiedlu.

Już od 5 lat starachowiczanie decydują na jaki cel przeznaczą część gminnych pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dotychczas w ramach kolejnych edycji wykonano lub jest w trakcie realizacji łącznie 106 inwestycji zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców. Pośród przedsięwzięć już wykonanych mamy; nowe chodników, ciągi piesze, place zabaw, siłownie pod chmurką, oświetlenie uliczne, montaż monitoringu ulicznego i inne.

- Podziękowania kieruję także do tych mieszkańców, którzy sami opracowali projekty i zebrali wymagane głosy poparcia – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Zachęcam wszystkich Państwa, aby uczestniczyć w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego bo wspólnie decydujemy o tym, co w naszym najbliższym otoczeniu będzie realizowane w kolejnych latach.

 

Autor: Iwona Tamiołło
iwona.ogrodowska@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Menu

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję